ministat liczniki.org
   Współpraca

Błękitni Gąbin :: Oficjalny serwis klubu

Zagłosuj na zawodnika sezonu
Od kilku dni na stronie można oddawać głosy na najlepszego zawodnika MKS Ciechanów minionego sezonu.

Na razie oddano 130 głosów z czego 35 na wicekróla strzelców IV ligi Damiana Matusiaka.

Głosować można do 1 sierpnia włącznie (piątek). Kto jeszcze nie zagłosował zapraszam :)
Działdowo wygrywa w turnieju
Drużyna Startu Działdowo wygrała dzisiaj VII Turniej o Puchar Starosty Działdowskiego. Oprócz gospodarzy w zawodach udział wzięła drużyna MKS-u Ciechanów i MKS Korsze.

Grano 2x30 minut + rzutu karne.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Rafał Olszewski.

Wyniki meczów i klasyfikacja: [czytaj więcej]

Wygrana w Nasielsku
W środowym meczu sparingowym drużyna MKS-u Ciechanów pokonała w Nasielsku miejscowy Żbik 3:2 (3:0).

Bramki dla podopiecznych trenera Mazurkiewicza zdobyli: Patryk Tosik, Mateusz Matusiak oraz Damian Matusiak.

Skład I połowa: Olszewski R, Sosnowski, Borowiec, Matusiak R, Gruszczyński, Olszewski K, Hutkowski, Tosik, Matusiak Mateusz, Karczewski, Matusiak D.

Po przerwie grali: Wardziński, Gapkowski, Piasecki, Kadłubek, Tereszkiewicz, Kiełkiewicz, Olszewski A, Stryjewski M, Matusiak Michał.
Remis z Nadnarwianką
W rozegranym w sobotnie przedpołudnie drugim meczu sparingowym drużyna MKS-u Ciechanów zremisowała z Nadnarwianką Pułtusk 1:1 (1:0).

Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 39 minucie Bartosz Karczewski. Goście wyrównali 15 minut przed końcem meczu.

W środę podopieczni Pawła Mazurkiewicza w trzecim sparingu zagrają na wyjeździe w Nasielsku ze Żbikiem (godz. 19:00).
Wygrana w Makowie
W rozegranym wczoraj pierwszym meczu sparingowym piłkarze MKS Ciechanów wygrali w Makowie Mazowieckim z Makowianką 2:1 (1:1).

Bramki: Bartosz Karczewski oraz samobójcza.

Skład w 1 połowie: Olszewski R, Borowiec, Sosnowski, Matusiak R, Tereszkiewicz, Gruszczyński, Olszewski K, Hutkowski, Tosik, Matusiak D, Karczewski.

Skład w 2 połowie: Wardziński, Gapkowski, Załęski, Piasecki, Kadłubek (rocznik 99), Radulski, Olszewski A, Kiełkiewicz, Janakakos (rocznik 98), Matusiak Michał, Tomaszewski (95).

W sobotę o godz. 10:00 MKS Ciechanów w drugim sparingu zagra w Ciechanowie z Nadnarwianką Pułtusk.
MKS wznowił treningi
We wtorek, 15 lipca drużyna seniorów MKS Ciechanów wznowiła przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu trener Paweł Mazurkiewicz miał do dyspozycji 22 zawodników.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że z drużyny odchodzi Bartosz Mroczek (ze względu na wyjazd na studia najprawdopodobniej będzie grał w III ligowym OKSie Otwock). Propozycje z klubów mają również inni zawodnicy MKS-u. Do zespołu dołączą też nowi zawodnicy.

Szczegółowiej o przygotowaniach i ruchach kadrowych można przeczytać w wywiadzie Pawła Mazurkiewicza dla CiechanówInaczej.pl [czytaj więcej]
Znany terminarz
Po ogłoszeniu składów obu grup IV lig MZPN opublikował terminarz rozgrywek sezonu 2014/2015.

Inauguracyjna kolejka rozegrana zostanie 16 sierpnia a pierwszym przeciwnikiem MKS Ciechanów będzie Narew Ostrołęka (mecz w Ciechanowie).

W drugiej kolejce, która rozegrana zostanie w środę, 20 sierpnia eMKSa zmierzy się w meczu wyjazdowym z Błękitnymi Gąbin.

Terminarz meczów MKS Ciechanów: [czytaj więcej]
Nie będzie barażu
Dziś Mazowieckiej Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o definitywnym odwołaniu barażu o utrzymaniu w IV lidze Bzury Chodaków i Victorii Sulejówek. Oba klubu utrzymały się w IV lidze.

Zgodnie z przewidywaniami związek podjął również decyzję o utrzymaniu w III lidze Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Sokół Aleksandrów Łódzki.

Znany jest też oficjalny skład obu grup IV ligi [czytaj więcej]
III ligowcy z licencjami
Kilka dni temu jako ostatnie licencje na grę w III lidze otrzymały: Świt Nowy Dwór Maz, Warta Sieradz, WKS Wieluń oraz Targówek Warszawa. Oznacza to, że znany jest już niemal pewny skład drużyn które wystąpią w III lidze w przyszłym sezonie.

Jeśli żadna drużyna nie odkupi licencji na grę w III lidze od MKS Kutno (nowy KS Kutno wystartuje w klasie A) w III lidze zagra Pogoń Grodzisk Mazowiecki (12 drużyna III ligi, która teoretycznie spadła ligę niżej), a jeśli wciąż nie znajdzie się chętny na grę w trzeciej lidze wśród czwartoligowców, ich miejsce zajmie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Dla "naszej" IV Ligi oznacza to, że niemal na pewno planowany mecz o utrzymanie w IV lidze pomiędzy Bzurą Chodaków (13 miejsce w IV lidze północ) a Victorią Sulejówek (13 miejsce w IV lidze południe) nie dojdzie w ogóle do skutku.

Prowadzący rozgrywki III ligi w sezonie 2014/2015 Łódzki ZPN ma podjąć ostateczną decyzję w poniedziałek 14 lipca. Tego dnia zatem powinniśmy tez poznać ostateczny skład obu grup IV ligi.
KS Łomianki nadal bez licencji
W poniedziałek, 7 lipca po raz kolejny obradowała w Warszawie Komisja ds. licencji klubowych MZPN. Rozpatrywano wnioski drużyn, które nie otrzymały licencji w pierwszym terminie.

Jedyną drużyną z IV ligi grupy północnej, której wniosek ponownie odrzucono jest drużyna KS Łomianki, która ma nadal spore zaległości finansowe. Zatem na dzień dzisiejszy udział w IV lidze podwarszawskiej drużyny w przyszłym sezonie jest zagrożony.

Kolejne posiedzenie Komisji ok. 10 sierpnia.

Ligowe "naj"
Standardowo już, w ramach podsumowań minionego sezonu zamieszczam ligowe "naj" wszystkich drużyn występujących w minionym sezonie w IV lidze grupie północnej.

Łącznie w 306 meczach IV ligi strzelono aż 957 bramek, co daje 28 goli na kolejkę i średnio 3,12 na jeden mecz.