ministat liczniki.org
   Współpraca

Błękitni Gąbin :: Oficjalny serwis klubu

Dodatkowe zabezpieczenia na stadionie
Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarłem wynika, że w tym sezonie kibice zasiadający na trybunie od strony rzeki będą monitorowani przez 2 stałe zamontowane na stadionie kamery!

Dodatkowo klub wynajął profesjonalną firmę ochroniarską z Legionova... w razie 'potrzeby' pod ręką będzie ok. 120 ochroniarzy.

Na stadionie będzie także zamontowanych 1000 plastikowych krzesełek.
Zwycięstwo na początek!
W meczu pierwszej kolejki sezonu 2009/2010 MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku Podlasie Sokołów Podlaski 4:3 (3:1).

Bramki: Traczyk 4', Szczęsny 20', Ł.Sobczak 45' oraz Kalinowski 47'.

Skład MKS-u: Olszewski - B.Sobczak, Mikłowski, Okeke (Załęski), Kalinowski (Gawryluk) - Sobczak (K. Olszewski), Złotkowski, Dobrowolski, Tosik - Traczyk, Szczęsny (Marut).

Rusza liga!
Już w najbliższą sobotę 15 sierpnia start nowego sezonu 2009/2010! W pierwszej kolejce MKS Ciechanów spotka się z Podlasiem Sokołów Podlaski. Mecz rozegrany zostanie o godz. 17.00. Niestety decyzją MZPNu zarówno mecz pierwszej i trzeciej kolejki w Ciechanowie odbędzie się bez udziału publiczności a jest to kara za wejście kibiców na trybuny (mimo zakazu) w ostatniej kolejce minionego sezonu (mecz z Hutnikiem Warszawa).

Sparingi Podlasia przed sezonem:
Wygrana z Iskrą!
W ostatnim sparingu przed sezonem 2009/2010 MKS Ciechanów pokonał w Krasnem miejscową Iskrę 2:1. Obie bramki dla MKS-u zdobył Michał Złotkowski.
W sobotę z Iskrą Krasne
W sobotę ostatni sprawdzian piłkarzy MKS-u przed ruszającym 15 sierpnia nowym sezonem. Przeciwnikiem będzie Iskra Krasne. Mecz odbędzie się w Krasnem o godz. 14.00.
Juniorzy na Remes Cup
Dwie drużyny juniorskie MKS Ciechanów które wzięły w ten weekend udział w corocznym turnieju Remes Cup w Opalenicy odpadły w rozgrywkach grupowych. Obie ciechanowskie drużyny (rocznik 1993 oraz 1995) zajęły w swoich grupach IV miejsca.

Kliknij 'czytaj więcej'.

Wygrana ze Startem
Seniorzy MKS Ciechanów wygrali kolejny mecz sparingowy. W rozegranym we wtorek w Ciechanowie spotkaniu pokonali 5:2 (4:2) III ligowy Start Działdowo.

Początek meczu to szybka akcja gości i od 3 minuty to oni wygrywali. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać gdyż w 6 minucie spotkania do remisu doprowadza były zawodnik Startu Bartosz Szczęsny. W 15 minucie meczu po mocnym strzale Szczęsnego wychodzimy na prowadzenie. Piłkarze gości głośno sugerowali spalony w tej akcji jednak sędzia bramkę zaliczył. W 30 minucie Działdowo doprowadza do remisu i jest już 2:2. Ale prawdziwe emocje jeszcze przed nami : ). W 42 minucie mocnym "pół lobem" z ok. 25 metrów bramkarza pokonuje Michał Dobrowolski. W ostatniej minucie pierwszej połowy pięknym strzałem w samo okienko bramki z rzutu wolnego gola zdobywa nie kto inny jak Patryk Tosik. W drugiej części spotkania po wprowadzeniu młodych rezerwowych zawodników gra nie była już taka efektowna. Trzech doskonałych sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystał Szczęsny. Udało się to natomiast w 61 minucie Michałowi Złotkowskiemu, który podobnie jak w sobotnim sparingu przebiegł z piłką ponad połowę boiska i pewnym mocnym strzałem pokonał bramkarza Startu. Niestety w obronie często popełnialiśmy błędy ale na szczęście nie skończyło to się już utratą ani jednej bramki.

Bramki: Szczęsny 6', 14' , Dobrowolski 42' , Tosik 45' oraz Złotkowski 61'.

Skład MKS: Olszewski - B>Sobczak, Mikłowski, Złotkowski, Matusiak - Ł.Sobczak, Tosik, Dobrowolski, Załęski - Traczyk, Szczęsny

W drugiej połowie zagrali: Tolsdorf (bramkarz), Dołęgowski, Sosnowski, Kalinowski, Gawryluk oraz K.Olszewski.
Awansy i spadki w sezonie 2009/2010
W porównaniu do ostatniego sezonu zmianom uległy zasady awansów i spadków w IV lidze mazowieckiej. Promocję do III ligi uzyskają jedynie mistrzowie grup. Zrezygnowano z baraży o awans do III ligi pomiędzy wicemistrzami grup i trzecią drużyną IV ligi łódzkiej.
W IV lidze zwiększy się liczba spadkowiczów, ponieważ trzeba będzie zrobić miejsce aż dla dziewięciu beniaminków, a nie sześciu jak do tej pory. MZPN wprowadził baraże w ligach okręgowych. Wicemistrzowie szóstego szczebla rozgrywek rozegrają baraże o awans do IV ligi.

Poniżej fragment Regulaminu Rozgrywek na sezon 2009/2010 dotyczący zasad awansów i spadków:

”1. IV liga w sezonie 2010/2011 będzie liczyć 2 grupy po 16 zespołów.
a. Zespoły, które w sezonie 2009/2010 zajmą 1 miejsca w IV lidze uzyskają awans do III ligi.
b. Z obu grup IV ligi spadnie do lig okręgowych tyle zespołów, by po uzupełnieniu przez spadkowiczów z III ligi, 6 mistrzów lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN oraz 3 zwycięzców meczów barażowych rozegranych pomiędzy 6-cioma wicemistrzami lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowski-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN łącznie w obu grupach były 32 zespoły.”

Po przeanalizowaniu zasad awansów i spadków wynika, że w przypadku najgorszego scenariusza spokojny byt ma miejsce 9., a w przypadku najlepszego rozwiązania 12..

Terminy oraz godziny meczów "u siebie"
Znamy dokładne terminy oraz godziny rozpoczęcia meczów MKS Ciechanów "u siebie" w sezonie 2009/2010:

We wtorek ze Startem Działdowo
W najbliższy wtorek prawdopodobnie przed ostatni sprawdzian piłkarzy MKS-u przed nowym sezonem. Sparing rozegrany zostanie w Ciechanowie o godz. 17.00 a przeciwnikiem będzie III ligowa drużyna Startu Działdowo. Zapraszamy!
Pogrom Korony w sparingu!
W sobotnie przedpołudnie piłkarze MKS-u Ciechanów urządzili sobie prawdziwe strzelanie. W meczu sparingowym z Koroną Szydłowo rozegranym w Ciechanowie MKS zdobył aż 13 bramek tracąc przy tym tylko 2. Już po pierwszych 5 minutach gry po bramkach Bartka Szczęsnego i Rafała Traczyka było 2:0. Niedługo potem trzecią bramkę dołożył Patryk Tosik, który popisał się pięknym starzałem zza pola karnego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dość przypadkowo odbija się od nogi Mariusza Mikłowskiego i wpada do bramki. Ten sam zawodnik po indywidualnej akcji asystował przy bramce Bartka Szczęsnego. Wcześniej jednak po dobrej indywidualnej akcji bramkarza gości mocnym strzałem pokonuje Łukasz Sobczak. Przed końcem pierwszej połowy akcje sam na sam wykorzystuje Rafał Traczyk oraz znowu Bartek Szczęsny. Wynik do przerwy 8:0 mówi sam za siebie. Po przerwie na boisku zobaczyliśmy głównie graczy rezerwowych. Udało im się strzelić "tylko" 5 bramek. Dwie pierwsze bramki po przerwie zdobył Radek Marut. Swoje drugie trafienie w meczu zalicza także Łukasz Sobczak. Kilka minut później nowy nabytek ciechanowskiej drużyny Michał Złotkowski przebiega z piłką 3/4 boiska i zdobywa 12 bramkę w tym meczu. Na kilka minut przed końcem spotkania wynik ustala Rafał Traczyk. Goście 2 bramki zdobyli po indywidualnych błędach obrony MKS-u.

Skład MKS: Olszewski - B.Sobczak, Mikłowski, Złotkowski, R.Matusiak - Ł.Sobczak, Dobrowolski, Tosik, M.Matusiak - Traczyk, Szczęsny.

Po przerwie zagrali: Potępa, Tolsfdorf (bramkarze), P. Dołęgowski, Sosnowski, Kalinowski, Gawryluk, K. Olszewski, Marut.