ministat liczniki.org
   Współpraca

Błękitni Gąbin :: Oficjalny serwis klubu

Ikechukwu Okeke w MKSie!
Nowym zawodnikiem MKSu Ciechanów został czarnoskóry zawodnik z Nigerii Ikechukwu Okeke (rocznik 1987). Okeke ma 183 cm wzrostu i jest obrońcą.

Zawodnik ten grał w sezonie 2007/2008 w III ligowej wtedy Stali Głowno. Ostatni rok spędził w nigeryjskiej ekstraklasie gdzie wracał do formy po odniesionej kontuzji. Był testowany m.in przez Concordię Piotrków Trybunalski oraz Pogoń Siedlce.

Okeke miał już swój debiut w MKSie. W meczu pierwszej kolejki z Podlasiem Sokołów Podlaski zagrał od pierwszej minuty na środku obrony (zmieniony został później przez Dawida Załęskiego).
Dodatkowe zabezpieczenia na stadionie
Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarłem wynika, że w tym sezonie kibice zasiadający na trybunie od strony rzeki będą monitorowani przez 2 stałe zamontowane na stadionie kamery!

Dodatkowo klub wynajął profesjonalną firmę ochroniarską z Legionova... w razie 'potrzeby' pod ręką będzie ok. 120 ochroniarzy.

Na stadionie będzie także zamontowanych 1000 plastikowych krzesełek.
Zwycięstwo na początek!
W meczu pierwszej kolejki sezonu 2009/2010 MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku Podlasie Sokołów Podlaski 4:3 (3:1).

Bramki: Traczyk 4', Szczęsny 20', Ł.Sobczak 45' oraz Kalinowski 47'.

Skład MKS-u: Olszewski - B.Sobczak, Mikłowski, Okeke (Załęski), Kalinowski (Gawryluk) - Sobczak (K. Olszewski), Złotkowski, Dobrowolski, Tosik - Traczyk, Szczęsny (Marut).

Rusza liga!
Już w najbliższą sobotę 15 sierpnia start nowego sezonu 2009/2010! W pierwszej kolejce MKS Ciechanów spotka się z Podlasiem Sokołów Podlaski. Mecz rozegrany zostanie o godz. 17.00. Niestety decyzją MZPNu zarówno mecz pierwszej i trzeciej kolejki w Ciechanowie odbędzie się bez udziału publiczności a jest to kara za wejście kibiców na trybuny (mimo zakazu) w ostatniej kolejce minionego sezonu (mecz z Hutnikiem Warszawa).

Sparingi Podlasia przed sezonem:
Wygrana z Iskrą!
W ostatnim sparingu przed sezonem 2009/2010 MKS Ciechanów pokonał w Krasnem miejscową Iskrę 2:1. Obie bramki dla MKS-u zdobył Michał Złotkowski.
W sobotę z Iskrą Krasne
W sobotę ostatni sprawdzian piłkarzy MKS-u przed ruszającym 15 sierpnia nowym sezonem. Przeciwnikiem będzie Iskra Krasne. Mecz odbędzie się w Krasnem o godz. 14.00.
Juniorzy na Remes Cup
Dwie drużyny juniorskie MKS Ciechanów które wzięły w ten weekend udział w corocznym turnieju Remes Cup w Opalenicy odpadły w rozgrywkach grupowych. Obie ciechanowskie drużyny (rocznik 1993 oraz 1995) zajęły w swoich grupach IV miejsca.

Kliknij 'czytaj więcej'.

Wygrana ze Startem
Seniorzy MKS Ciechanów wygrali kolejny mecz sparingowy. W rozegranym we wtorek w Ciechanowie spotkaniu pokonali 5:2 (4:2) III ligowy Start Działdowo.

Początek meczu to szybka akcja gości i od 3 minuty to oni wygrywali. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać gdyż w 6 minucie spotkania do remisu doprowadza były zawodnik Startu Bartosz Szczęsny. W 15 minucie meczu po mocnym strzale Szczęsnego wychodzimy na prowadzenie. Piłkarze gości głośno sugerowali spalony w tej akcji jednak sędzia bramkę zaliczył. W 30 minucie Działdowo doprowadza do remisu i jest już 2:2. Ale prawdziwe emocje jeszcze przed nami : ). W 42 minucie mocnym "pół lobem" z ok. 25 metrów bramkarza pokonuje Michał Dobrowolski. W ostatniej minucie pierwszej połowy pięknym strzałem w samo okienko bramki z rzutu wolnego gola zdobywa nie kto inny jak Patryk Tosik. W drugiej części spotkania po wprowadzeniu młodych rezerwowych zawodników gra nie była już taka efektowna. Trzech doskonałych sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystał Szczęsny. Udało się to natomiast w 61 minucie Michałowi Złotkowskiemu, który podobnie jak w sobotnim sparingu przebiegł z piłką ponad połowę boiska i pewnym mocnym strzałem pokonał bramkarza Startu. Niestety w obronie często popełnialiśmy błędy ale na szczęście nie skończyło to się już utratą ani jednej bramki.

Bramki: Szczęsny 6', 14' , Dobrowolski 42' , Tosik 45' oraz Złotkowski 61'.

Skład MKS: Olszewski - B>Sobczak, Mikłowski, Złotkowski, Matusiak - Ł.Sobczak, Tosik, Dobrowolski, Załęski - Traczyk, Szczęsny

W drugiej połowie zagrali: Tolsdorf (bramkarz), Dołęgowski, Sosnowski, Kalinowski, Gawryluk oraz K.Olszewski.
Awansy i spadki w sezonie 2009/2010
W porównaniu do ostatniego sezonu zmianom uległy zasady awansów i spadków w IV lidze mazowieckiej. Promocję do III ligi uzyskają jedynie mistrzowie grup. Zrezygnowano z baraży o awans do III ligi pomiędzy wicemistrzami grup i trzecią drużyną IV ligi łódzkiej.
W IV lidze zwiększy się liczba spadkowiczów, ponieważ trzeba będzie zrobić miejsce aż dla dziewięciu beniaminków, a nie sześciu jak do tej pory. MZPN wprowadził baraże w ligach okręgowych. Wicemistrzowie szóstego szczebla rozgrywek rozegrają baraże o awans do IV ligi.

Poniżej fragment Regulaminu Rozgrywek na sezon 2009/2010 dotyczący zasad awansów i spadków:

”1. IV liga w sezonie 2010/2011 będzie liczyć 2 grupy po 16 zespołów.
a. Zespoły, które w sezonie 2009/2010 zajmą 1 miejsca w IV lidze uzyskają awans do III ligi.
b. Z obu grup IV ligi spadnie do lig okręgowych tyle zespołów, by po uzupełnieniu przez spadkowiczów z III ligi, 6 mistrzów lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN oraz 3 zwycięzców meczów barażowych rozegranych pomiędzy 6-cioma wicemistrzami lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowski-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN łącznie w obu grupach były 32 zespoły.”

Po przeanalizowaniu zasad awansów i spadków wynika, że w przypadku najgorszego scenariusza spokojny byt ma miejsce 9., a w przypadku najlepszego rozwiązania 12..

Terminy oraz godziny meczów "u siebie"
Znamy dokładne terminy oraz godziny rozpoczęcia meczów MKS Ciechanów "u siebie" w sezonie 2009/2010: